Středověká hudba Musica Canora, O nás (cz)

O nás

Musica Canora hraje světskou hudbu období gotiky a renesance (13. až 17. století) poslední dobou čím dál více ovlivněnou etnickou hudbou Balkánu a Blízkého Východu. Skupina byla založena v r. 1995 a za dobu své působnosti se stala jednou z nejvyhledávanějších skupin svého druhu. Na počátku svého působení se věnovala zejména produkci renesanční hudby s využitím replik středověkých nástrojů jako jsou loutny, šalmaje a flétny s výrazným podílem zpívaných skladeb.
   
  melnik6.jpg
V pozdější době se skupina začala více zaměřovat na starší, avšak dynamičtější a dravější hudbu období gotiky a na lidové skladby nejrůznějších etnických enkláv sahajích od Bretaně přes Galicii, severní Afriku až na Balkán a Blízký Východ. Tyto skladby, dědící se po staletí z generace na generaci, jsou neméně starobylé, plné energie a posluchačsky atraktivní. Nástroje pro tuto produkci zahrnují zejména gotické dudy různých ladění a neobvyklých provedení, gotické šalmaje, hlasitý strunný nástroj gittern, oboustranné středověké bubny nazývané davul nebo tapan a výraznější perkusní nástroje. Toto obsazení dodává hudební produkci syrovější a energičtější náboj, který se ukazuje velmi oblíbeným.
 
 
Skupina tak tedy nabízí dva různé programy s příslušnými dobovými kostýmy i doplňky: jemnější, renesanční pásmo ideální pro akce pořádané uvnitř budov, jako jsou firemní oslavy, vernisáže, otvírání budov apod., tak i dravější gotický program vhodný zejména pro venkovní akce jako jsou hradní, zámecké a městské slavnosti.

 
Úvod Welcome Wilkommen Inicio

© 2010-2020 Musica Canora | Scripted by www.neziskovky.com | Design by Oltskul | Administrace

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.